Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz;

Temelleri 1985 yılında atılan İSTEK Vakfı Okulları; Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda çağdaş ve girişimci nesiller yetiştirmek için bugün anaokulundan üniversiteye kadar bir eğitim zincirine sahip ve Türk Milli eğitim sistemi ne de gururla hizmet etmektedir.

Çağdaş eğitim ilkelerinden ödün vermeden, Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarına aydın, çağdaş ve her alanda öncü Türk gençleri yetiştiren; İSTEK 1915 Çanakkale Okulları olarak 2018 yılında Çanakkale’de başladığımız eğitim yolculuğumuzda binlerce öğrencimizin hayallerine, umutlarına, geleceklerine; sevgimiz ve köklü bilgi birikimimizle dokunmuş olmanın haklı gururu içerisindeyiz.

Mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan okulumuz, kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılara, süregelen azim ve kararlılığı ile her türlü fiziksel altyapıya sahip imkanlar ile yeni başarılar katmaya devam etmektedir. Her zaman; ilk gün ki heyecanla ve İSTEK’le çalışan ekibimiz siz değerli öğrenci ve velilerimizin bizlere duyduğu güven ve destek doğrultusunda çalışmalarına devam edecek, başarı merdivenlerinin zirvesinde kalmaya ve bu güvene layık olmaya çalışacağız.

Öğretmen bir annenin evladı ve ilk öğrencisi olmanın verdiği gururla; özünü kaybetmeyen ama yüzünü batıya dönmüş, ana lisanını en iyi şekilde konuşan, onun kıymetini bilen, asla unutmayan ve dünya ile iletişim halinde olmak isteyen çocuklar yetiştirmek için İSTEK’liyiz. Türk Milli Eğitim sisteminin özünü kavramış, bireysel farklılıkların ayrımında olan ve öğretmeye, öğrenmeye gönül vermiş eğitim kadrosu ile tüm çocuklarımızı kucaklamaya İSTEK’liyiz.

Bu yolda bizlere güvenen ve desteğini esirgemeyen herkese gönülden teşekkür ediyor, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Merih UTKULAR