Laboratuvarlarımız

Ortaokul Fen ve Teknoloji Laboratuvarı

Okulumuzda öğrencilerimizin güvenli koşullarda deney ve gözlem yapmalarına imkân sağlayan Fen ve Teknoloji Laboratuvarı bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz, Fen ve Teknoloji derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri; internet bağlantılı bilgisayar, sinevizyon, akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarından oluşan donanımı ve deney setlerinin olduğu laboratuvarlarda deneyerek, inceleyerek pekiştirmektedir. Ayrıca deney malzemelerinin yanında konuların işlenmesinde görsel doküman olarak kullanılan posterler ve modeller bulunmaktadır.

Anadolu & Fen Lisesi Laboratuvarı

Fizik derslerinde madde ve özellikleri, kuvvet ve hareket, ısı, sıcaklık ve elektrostatik konulu deneyler gösteri sunumu şeklinde gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca birçok öğrenci deneyleri de yapılabilmektedir.

Kimya derslerinde madde ve atom konulu deneyleri gerçekleştirmekte, kimyasal tepkime deneylerini uygulamaktadırlar. Gerekli tüm kimyasal malzemelerin temini ile çalışmalarını ders içerisinde uygulayabilmektedirler. Laboratuvarımızda ayrıca bir adet etkileşimli akıllı tahta bulunmaktadır.

Biyoloji derslerinde; öğrencilerimizin detaylı kesit gözlemleri yapabileceği mikroskoplarımız, Ph testleri uygulayabileceği materyallerimiz bulunmaktadır. Gözleme dayalı çalışabilmeleri için iskelet modeli, insan anatomik yapı modeli, hücre modeli ve hücre bölünmelerinin basamaklarının ayrıntılı modeli ve DNA modeli gibi hazır materyallerimizle de geniş çalışma olanaklarına sahiptirler.

Bilgisayar Laboratuvarları

Bilgisayar Laboratuvarı - Laboratuvarımız Windows işletim sistemine sahip, ileri teknolojiyle donatılmış 24 adet bilgisayardan oluşmaktadır. Öğrenci bilgisayarlarının uzaktan kontrolünü sağlayan yazılım mevcuttur. Laboratuvarda Bilgisayar Bilimi, E-Spor Kulübü ve Robotik Kulübü dersleri işlenmekte olup laboratuvar diğer bölümlerin kullanımına da açıktır.